official website

4 Czech goalkeepers in the round of 16

Mar 6, 2019
4 Czech goalkeepers in the round of 16

Hola amigos! Zítra nás čeká velký zápas v osmifinále Evropské ligy proti Slavii, a i když jsem to loni v létě už jednou zažil proti Olomouci, musím říct, že je to pro mě pořád hodně zvláštní pocit. Teď je to navíc jiné, že když jsme loni hráli s Olomoucí, byl jsem v Seville krátce, zatímco teď mám úplně jiné postavení, kterého si asi víc všímají i fanoušci v Česku. Hrát se zahraničním týmem proti tomu českému je prostě nezvyk! Tady je navíc zase jasné, že jen jeden z klubů bude po tomhle dvojzápase spokojenější. A já věřím, že to budeme my!
Asistent trenéra, který má na starosti video přípravu, se mě už na Slavii trochu ptal, dával jsem mu nějaké informace, ale náš realizační tým je plný profíků, takže si samozřejmě poradí i beze mě. Ale je pravda, že sleduju sestřihy z české ligy, takže mám přehled. A hodně si všímám výkonů brankáře Ondry Koláře, takže vím, jak chytá. Známe se navíc osobně, loni jsme byli spolu v týmu během reprezentačních zápasů s Ukrajinou a v Rusku. Všímám si ho už delší dobu, byl v Liberci společně s Koubasem, trenéra gólmanů mu v jednu dobu dělal Štěpán Kolář, se kterým jsem zase já chytal na Žižkově, takže jsem o něm měl zprávy už dříve a jeho dobré výkony mě nepřekvapují.
Mimochodem, všimnul jsem si jedné zajímavé věci. V Evropské lize zbylo posledních 16 týmů. V jejich brance budou stát tři Němci, dva Rusové, jeden Slovinec, Chorvat, Španěl, Ital, Brazilec, Argentinec, Ukrajinec… A hned čtyři Češi! Kromě nás dvou ještě Tomáš Koubek a Petr Čech. Čtyři ze 16 gólmanů jsou Češi, což ukazuje na to, že česká brankářská škola je opravdu dobrá, protože jsme pořád schopní vychovávat kvalitní gólmany. Souhlasíte? Dejte mi klidně vědět do komentářů, co si o tom myslíte. Mě na tom štve jen jedna věc – z nás čtyř dál postoupí dál s jistotou jen dva. A to je škoda. Tak mi zítra držte palce!