official website

Before Liege

Nov 28, 2018
Before Liege

Hola amigos! Zdravím vás z belgického Lutychu a posílám fotku z letadla cestou sem. Zítra nás tady čeká předposlední zápas ve skupině Evropské ligy, Lutych musí vyhrát, aby zůstal ve hře o postup, nám naopak stačí remíza. Pro nás se tím ale nic nemění, protože potřebujeme vyhrát, abychom skončili ve skupině první a měli lepší pozici před losem vyřazovací části. Z Ligy mistrů se tam rýsují soupeři jako PSG nebo Benfika, v Evropské lize je i Chelsea nebo Arsenal, takže vyhrát skupinu může být hodně důležité.
My naštěstí do Belgie vyrazili po nedělním vítězství v lize v dobré náladě. :-) Zvládli jsme zápas proti Valladolidu, mně se povedl důležitý zákrok v nastavení, díky kterému jsem udržel čtvrtou nulu! Také nám nahrál sobotní výsledek Barcelony, takže jsme se posunuli do čela ligy! Na oko to vypadá super, ale před námi je pořád ještě 25 kol. Rozdíl na příčkách, které zajišťují účast v Lize mistrů, která je náš cíl, není tak velký, abychom mohli nějak polevit a tak je to pro nás hlavně závazek do další práce.
Navíc Evropská liga je jiná soutěž, kde věci výše uvedené nemusí znamenat vůbec nic! Už několikrát se nám potvrdilo, že když doma vyhrajeme vysokým rozdílem, můžeme mít v odvetě co dělat, abychom ji také zvládli. Zvlášť v téhle soutěži platí, že soupeři jsou doma mnohem silnější než venku. Doma jsme Lutych porazili 5:1, ale jinak hráli dobrý fotbal, možná se na nich tehdy podepsalo horko, které v Seville bylo. Takže si na ně musíme dát pozor. Kuba Brabec, který má s Belgií zkušenosti, mi říkal, že nás tady čeká hezký stadion a dobrá atmosféra, tak jsem zvědavý, jak to zítra večer bude vypadat. Začínáme ve 21 hodin, tak nám držte palce a krásný den vám všem!