official website

EL match postponed

Latest post Mar 11, 2020
EL match postponed

Hola amigos!
Dnešní blog se mi nepíše snadno. Zítra nás doma čeká osmifinále Evropské ligy proti AS Řím a kvůli koronaviru, který straší celý svět, budeme hrát bez fanoušků. Kdysi jsem zápas za zavřenými dveřmi zažil jednou na Letné se Spartou, ale na téhle úrovni to bude poprvé. Bude to jako na tréninku, myslím, že fanoušci určitě dorazí aspoň ke stadionu, takže možná nějaké povzbuzování zaslechneme i dovnitř, ale stejně nám ta podpora bude strašně chybět.
A co je ještě horší, vedení La Ligy následně oznámilo, že bez diváků budou i další dvě ligová kola. Zdraví má samozřejmě přednost, takže to respektuju, ale přiznám se, že jsem si doteď myslel, že situace ve Španělsku není tak špatná, aby se musely zavírat stadiony. Tušil jsem, že se to jednou stane a že se tomu nevyhneme ani ve Španělsku, ale že to je tak rychlé, mě překvapilo.
Pro nás je to o to nepříjemnější, že tenhle a nadcházející týden můžou být rozhodující pro celou sezonu. O víkendu jsme hráli s Atlétikem, se kterým se v tabulce pereme o místo zaručující Champions League, zítra a příští týden Evropská liga a mezitím o víkendu ligové derby s Betisem.
Takže si dovedete představit, že se poslední dny moc nenudím. V neděli jsme po Atlétiku dostali den volna, tak jsme s holkami vyrazili do města, ale jinak jsem v tréninkovém centru každý den. Tréninky jsou trochu kratší, ale zase máme víc mediálních povinností, protože se toho teď hodně děje, navíc na zápas s AS Řím nebudou smět na stadion ani novináři, takže je teď po rozhovorech větší poptávka. Bude to prostě po všech stránkách zvláštní, zápas s Betisem je pro Sevillu ten nejdůležitější v roce, a přitom ho nikdo neuvidí. A to se ještě bojím, aby zavřené stadiony nezůstaly i po reprezentační pauze, protože to nás čeká Barcelona.
No, ale to předbíhám. Teď je tady AS Řím. Tak nám držte palce a dávejte na sebe pozor!