official website

FIFA 19

Oct 2, 2018
FIFA 19

Hola amigos, schválně, jestli uhádnete, kdo je na téhle fotce, kterou vám sem přikládám. Tedy – není to vlastně fotka, je to printscreen z nové hry FIFA 19, a vy už asi tušíte, že to jsem já v dresu Sevilly. No, moje manželka říká, že jsem si trochu podobný, tak nevím. Co myslíte? :-)
Fakt je ten, že ostatní kluci z týmu jsou udělaní skvěle, vypadají naprosto reálně a i náš stadion je k nerozeznání od skutečného. Autoři hry si tentokrát dali se španělskou ligou hodně záležet, viděl jsem spoustu fotek a videí, jak to vznikalo, takže odvedli kus práce. Skenování obličejů ale bohužel probíhalo během minulé sezony, kdy jsem tady ještě nebyl, takže proto vypadám, jak vypadám. Musím si to letos pohlídat, až k nám zase tvůrci přijdou, abyste mě už v další verzi poznali úplně všichni. :-)
Ale jinak je nová FIFA naprosto skvělá! Byl to vlastně také důvod, proč jsem konečně po stěhování do Španělska doma vybalil PlayStation. Měli jsme ale s manželkou spoustu zařizování, navíc v tom krásném počasí se vám ani doma moc sedět nechce a tak až teď o víkendu jsem si k němu poprvé sednul. Všichni o tom mluví, tak jsem byl zvědavý, jak to vypadá ve skutečnosti.
Dříve to pro mě byl skvělý způsob, jak se odreagovat a vyčistit si hlavu. Spousta kluků si k němu sedá po zápasech, když nemůžeme spát, čas u toho totiž plyne mnohem rychleji. Nejvíc asi hraju sportovní simulátory, baví mě americká NFL, se Suchošem jsme během soustředění s Basilejí byli schopní s jedním týmem odehrát celou sezonu NHL, a baví mě samozřejmě hodně i FIFA.
Nikdy jsem to neměl tak, že bych v ní hrál za jeden konkrétní tým, ale spíš hraju za jednoho hráče. To bude asi tím, že jsem gólman a že jsem holt zvyklý se občas spoléhat sám na sebe. Ve hře si ale záměrně vybírám záložníky nebo útočníky, abych mohl dávat góly. V NHL zase většinou hraju centra a v NFL si vytvořím quarterbacka, abych mohl režírovat hru. To mě baví. Vůbec nejvíc mě ale FIFA baví, když ji můžu hrát s někým. Když se sejdeme s kamarády nebo když přijede na návštěvu brácha, to u toho pak vydržíme i hodiny a hrajeme klidně jeden na jednoho.
Mám ale samozřejmě i jiné oblíbené hry – třeba klasické Call of Duty nebo God of War. Naopak mi třeba vůbec nic neříká dnes tak populární Fortnite, to mě úplně minulo, i když vím, že kluci v kabině ho hrají opravdu hodně. Tak mě napadá, které hry baví vás? Dejte mi vědět!