official website

First time in Luxembourg

Nov 8, 2019
First time in Luxembourg

Hola amigos!
Zdravím vás tentokrát ještě z Lucemburska, zrovna jsme na cestě zpátky do Sevilly. Včera jsme tady zvládli i čtvrtý zápas v Evropské lize, místní Dudelange jsme porazili 5:2, znovu jsme neztratili ani bod, což znamená, že máme dva zápasy před koncem skupinové části jistý postup z prvního místa.
Když si vzpomenu, jak jsme loni museli o postup hrát do posledního zápasu, jsem rád, že máme takhle rychle jasno. Včera jsme nepřipustili žádné drama, o přestávce to bylo už 4:0, nikdo se na hodně podmáčeném hřišti nezranil, nastříleli jsme dost gólů, takže jsme všichni spokojení.
Pokud vás zajímá, proč jsem včera nechytal, nebojte, nejsem zraněný. To, že bude chytat Bono, bylo plánované a bylo to stejné jako v předchozích dvou pohárových zápasech. Nikdo nám to vyloženě neřekl, ale oba jsme pochopili, že to tak zřejmě chce trenér dělat dál i v dalších zápasech. Já chytám španělskou ligu a Bono poháry. Není to nic výjimečného ani v dalších klubech, takže to prostě beru tak, jak to je. Máme rozdělené role, a aspoň se můžeme dobře připravit na to svoje.
Pro mě to znamená nedělní ligové derby s Betisem. Hrajeme tentokrát u nich, a jak jsem vám už před rokem říkal, kromě El Clásica a madridského derby není ve Španělsku žádný zápas větší. Zažil jsem, jaká je rivalita mezi oběma týmy ze Sevilly, takže si dobře uvědomuju, jak důležitý to bude zápas. Špička tabulky je navíc hodně našlapaná, takže potřebujeme bodovat. Čekám dobrý zápas se skvělou atmosférou, proto věřím, že se i vy máte na co těšit. Tak nám držte palce!