official website

Friendly match against Viktoria Pilsen

Jan 18, 2018
Friendly match against Viktoria Pilsen

Čau lidi, zdravím vás podruhé ze Španělska! No, ze Španělska – já si tady vlastně připadám trochu jako v Česku. Teda až na to počasí. :-) V neděli se za námi cestou na letiště zastavili slávisté, takže jsem se po letech zase viděl s trenéry Trpišovským a Kolářem, se kterými se znám z Viktorky Žižkov. Na soustředění je tady i Sparta, tak se na nás přijel podívat Radek Kováč, který za Basel rok hrál.
A tenhle český trojboj jsme zakončili včera přátelským zápasem s Plzní. Byl to tady v Marbelle už náš druhý zápas, na rozdíl od sobotní remízy 1:1 s čínským Tchien-tinem jsem ale tentokrát nechytal, což bylo domluvené ještě před soustředěním. Trenér chtěl, aby chytal Mirko Salvi, abych já mohl trénovat bez přerušení v kuse. Třetí zápas tady ve Španělsku budu už zase v brance.
Zápas s Plzní jsem sledoval z tribuny, kde jsem si sedl schválně doprostřed mezi naše kluky a plzeňáky, takže jsem první poločas pokecal s Danem Kolářem a druhý s Limbou a Milanem Petrželou. Bylo to fajn, dlouho jsem je neviděl, takže jsme probrali spoustu věcí a kluci mě samozřejmě popichovali, že nechytám, protože z nich mám strach. To se dalo čekat :)
Fakt je, že nevím, co by se muselo stát, aby Plzeň ještě někdo připravil o titul. Neříkám to ani tak kvůli výsledku, prohráli jsme 1:2, což je dané i tím, že náš trenér ještě zkouší spoustu mladých hráčů, ale spíš mě zaujala hra Plzně.
Bylo to pro mě takové déjà vu. Plzeň hraje v podstatě pořád stejně, jako když jsem před čtyřmi lety odcházel z Česka. Účelný fotbal, hodně běhavý, se spoustou šancí. Pořád tam jsou kluci, kteří tam byli už před těmi čtyřmi lety, vrátil se trenér Vrba, takže je to hodně podobný fotbal. Ne, fakt to není náhoda, že vedou českou ligu s takovou jistotou, i na moje spoluhráče udělali dojem.
Ale zpátky k nám. Když jsem v prosinci odjížděl na Vánoce, říkal jsem si, že je škoda, že se nehraje dál, protože jsme se v závěru podzimní části dostali do super formy a začali jsme dohánět vedoucí Young Boys Bern. Trochu jsem se bál, aby se to tou pauzou nepřerušilo, ale po deseti dnech zimní přípravy jsem už klidnější, věřím, že nám ta dobrá forma zůstala. Trénujeme hodně dobře, tréninky mají kvalitu a tempo, navíc máme pořád ještě dva týdny do prvního ostrého zápasu.
Navíc se k nám připojil záložník Valentin Stocker, což je pro nás i naše fanoušky velká událost. Je to odchovanec Basileje a švýcarský reprezentant, který hrál poslední čtyři roky bundesligu za Herthu Berlín, takže má spoustu zkušeností. Všichni si od něj hodně slibují, a když jsem ho tady pár dní pozoroval na hřišti, je jasné, že se hned zařadí mezi lídry týmu.
Nás tady ve Španělsku čeká ještě jeden zápas, v sobotu hrajeme se Sturmem Graz a v neděli se už vracíme do Švýcarska. Doma máme v plánu ještě dva zápasy, příští sobotu máme generálku s Lucernem, a pak už to vypukne. Tak mi držte palce!