official website

I am Sevillista!

Jul 6, 2018
I am Sevillista!

Hola Amigos! Zdravím vás ze Sevilly a mám pro vás skvělou zprávu – dnes večer si už poprvé zatrénuju v novém dresu! Jsem šťastný, že se můj přestup do Sevilly povedl dotáhnout, je to pro mě obrovská výzva. Po čtyřech letech v Basileji jsem přesně po takové toužil, chtěl jsem sám sobě dokázat, že obstojím i v některé z pěti nejlepších soutěží v Evropě. A teď je to tady.
Čeká mě španělská liga, ve které nastupují Messi a zatím ještě i Ronaldo, dvě největší světové hvězdy, navíc Sevilla FC patří mezi pět nejlepších španělských klubů. To je vlastně také důvod, proč nakonec Basilej souhlasila a pustila mě. Vědí, že taková nabídka nepříchází každý den, i pro ně je to skvělá reklama, takže mi nechtěli bránit. Za to bych všem v klubu chtěl moc poděkovat, jsem Basileji vděčný za všechno, díky ní jsem si zahrál Ligu mistrů a stal se jedničkou v nároďáku.
Přestup se nakonec uskutečnil celkem rychle. Když jsem vám tady nedávno psal, že o ničem konkrétním nevím, byla to pravda. O Seville jsem se poprvé dozvěděl někdy během dovolené, kdy mi můj agent David Nehoda volal, že hledají gólmana, že bych mohl být mezi kandidáty. Ale finálně se to začalo řešit, až když jsem s Basilejí odjel na soustředění do Německa.
Pak už to šlo rychle. Během tréninku jsem se dozvěděl, že se kluby dohodly, na obědě jsem se rozloučil se spoluhráči, odjel jsem na letiště do Mnichova a odtud do Sevilly. Včera jsem tady pak podstoupil zdravotní prohlídku a dneska jsem podepsal smlouvu a poprvé si zatrénuju.
Těším se na všechno, všichni, se kterými jsem mluvil, říkali, že Sevilla je nádherné město, celý rok je tady teplo, jdu do top klubu z top soutěže, těším se na novou kulturu, na španělštinu. Když tak nad tím tak přemýšlím, těch pozitiv je tolik, že je to pro mě takový jackpot.
Věřím, že Sevilla je pro mě ideální klub, který mi bude sedět. Pozici samozřejmě nemáte garantovanou nikde a nemám ji garantovanou ani já, ale podle všeho by měl mým příchodem dostat zelenou k odchodu Sergio Rico, současná jednička, a odejde možná i druhý gólman David Sorio. Každopádně se moc těším! Liga startuje 18. srpna, nás ale ještě před tím čeká Superpohár s Barcelonou. Co na to říkáte? Dejte mi vědět do komentářů!