official website

Ice Hockey Championship

May 23, 2019
Ice Hockey Championship

Hola amigos!
I když jsem zrovna kousek od rovníku v Africe, kde je ohromné vedro, tak vím, že dnes celý český národ upíná svoji pozornost spíš k ledu, protože se večer hraje čtvrtfinále hokejového mistrovství. My sice budeme ve stejnou dobu hrát přátelský zápas s místním týmem, a pak se hned přesouváme na letiště a letíme zpátky do Sevilly, takže se možná výsledek čtvrtfinále s Německem dozvím až nad ránem, když přistaneme v Evropě, ale budu národnímu týmu fandit aspoň na dálku.
Já sice hokej nikdy moc nehrál, jen párkrát na základní škole, kdy mě samozřejmě také hned strčili do branky, protože si všichni mysleli, že se ze všech kluků budu bát puku nejméně. Ale pocházím z Vítkovic a o kousek dál je ještě Třinec, kde má hokej velkou tradici a možná je i o něco málo populárnější než fotbal, tak je jasné, že jsem na hokej chodil. Sám už jsem ho ale později nikdy nehrál, s fotbalem to nešlo moc skloubit, a i když si kluci ve Spartě chodili před Vánocemi zahrát, já na led nechodil a dělal jsem jim jen kustoda. Přece jenom jsem na tom bruslařsky už nebyl tak dobře.
Ale hokej mě baví sledovat! Oproti fotbalu je to samozřejmě o něco rychlejší, nejvíc hokeji závidím ty závěry zápasů, kdy často dochází ke zvratům. Za 30 vteřin můžou padnout klidně dva góly a zápas se během chvíle úplně otočí, což se ve fotbale moc nestává. Celkově se mi však líbí i ta show kolem, když je hra přerušená. Hudba, animace na kostce, kamera na helmě rozhodčího… Zaujal mě i koncept České Televize – Království mezi reflektory, což je vlastně pohled do zákulisí, který se vám snažím přinášet já. Vlastně mám jednu zajímavost i k hokeji a ČR celkově! :-) Víte, že naše ŠKODA Česká republika je zapsána v Guinessově knize rekordů jako nejdelší sponzorské partnerství sportovní události? Schválně, jestli víte, jak dlouho už tato podpora trvá? :-)
Letošní šampionát je ale pro mě přesto trochu jiný. Když jsem byl ještě v Basileji, bylo to i v kabině obrovské téma, kluci to řešili, protože i Švýcaři teď mají v hokeji hodně dobrý tým. V Seville o tom však nepadlo ani slovo, ve Španělsku dost možná ani nikdo neví, že se nějaké mistrovství světa v hokeji koná. V týmu máme navíc i dost Jihoameričanů, kterým hokej tuplem nic neříká.
Já ale šampionát sledoval od začátku, viděl jsem zápasy se Švédskem a Norskem, takže vím, že naši hrají letos opravdu dobře. Dřív jsme slabé soupeře poráželi třeba 3:1, ale teď jim dáme klidně osm gólů, což také o něčem svědčí. Jenže nic z toho samozřejmě není tak důležité, klíčové bude dnešní čtvrtfinále, kde se teprve ukáže, jestli šampionát bude pro nás dobrý nebo ne. Já klukům věřím a jsem přesvědčený, že to večer zvládnout. Jak to vidíte vy? Dejte mi do komentářů vědět, jak to vidíte!