official website

Knocking on the door of Europa League

Sep 19, 2018
Knocking on the door of Europa League

Hola amigos! Znáte ten pocit, kdy se na něco strašně těšíte a chcete, aby se to už stalo? Tak přesně tak to mám s prvním zápasem ve skupině Evropské ligy. Dočkám se už zítra, kdy v 18.55 nastoupíme doma proti Standardu Lutych, a jestli si dobře pamatuju, pro mě to bude první zápas proti belgickému klubu v kariéře. Těším se i na celou Evropskou ligu, zahraju si ji v dresu třetího klubu, zase potkáme různé styly hry, a na to jsem zvědavý. Jasně, Liga mistrů je Liga mistrů, ale mě to vůbec nevadí. Díky tomu, že se v Evropské lize změnily pravidla a vítěz postupuje přímo do dalšího ročníku Ligy mistrů, získala celá soutěž větší prestiž a všichni k tomu přistupují s větší vážností.
Myslím, že se na to hodně těší i fanoušci, spojení Sevilly a Evropské ligy funguje, dokázali ji vyhrát třikrát po sobě. Jako kdyby ta soutěž byla určená přímo pro Sevillu. :-) Všichni po těch předchozích úspěších čekají, že postoupíme ze skupiny, takže doufám, že budeme mít dobré výsledky a potvrdí se, že Sevilla Evropskou ligu umí.
Pro nás je start v základní skupiny o to důležitější, že máme za sebou porážku 0:2 v lize doma s Getafe, takže po prvních čtyřech kolech máme na kontě jen čtyři body. Všichni přitom čekali, že jich budeme mít víc. Herně to není špatné, jenže se nám to prostě nedaří přetavit v body. Potřebovali bychom se zase chytnout a nejlépe hned zítra, protože už v neděli hrajeme s Levante a potřebujeme, aby nám čelo tabulky neuteklo. Věřím, že je to jen otázka času, než se to zase otočí. Držte mi palce!