official website

No time for preparation

Jan 3, 2019
No time for preparation

Hola amigos! Zdravím vás všechny poprvé v roce 2019 a přeji vám, ať jste v něm spokojení, zdraví a splní se vám všechna vaše přání! Ty moje se, tedy aspoň doufám, začnou plnit už v neděli, kdy nás čeká první letošní zápas, ve kterém nastoupíme doma proti Atlétiku Madrid. Je to pro mě docela nezvyk, protože to bude poprvé v kariéře, kdy nemám zimní pauzu, nečeká mě žádná příprava a místo přáteláku nastoupím rovnou do ostrého zápasu, a hned proti aktuálně druhému týmu La Ligy!
Do tréninku jsme naskočili ještě na konci prosince, takže od posledního zápasu jsem měl přesně šest dní volna. Vánoce jsme proto strávili doma v Seville. Užil jsem si je, naše malá dcera byla jako v sedmém nebi, takže jsem si psychicky odpočinul. Po tom hektickém podzimu, ve kterém jsem stihl 32 zápasů, jsme to určitě potřebovali všichni. Ale jak jsem říkal, teď volno nebylo tak dlouhé a já se tomu musím přizpůsobit. Beru to jako novou výzvu, která mě zase naučí něco nového a posune mě dál. Nikdy jsem se ani tak přes Vánoce nepřejídal, vím, co si můžu dovolit, takže klasická vánoční jídla jsem si samozřejmě dal i letos, ale zároveň jsem věděl, že to nesmím přehnat, protože tentokrát nebudu mít skoro žádný čas dostat se znovu do tempa. Měl jsem od trenéra brankářů individuální plán, který byl podobný tomu, co znám z minulosti, takže nějaké běhání a trochu posilování. Rozdíl byl ale cítit v prvních trénincích, které byly trochu tvrdší, protože prostě není času nazbyt. Navíc pokud postoupíme v Copa del Rey, odehrajeme v lednu minimálně osm zápasů, takže na tréninky v příštích pár týdnech už ani čas moc nebude.
Zatím na sobě žádnou fyzickou únavu nepociťuju a věřím, že ani pociťovat nebudu. Jenže ono ani tak nejde o aktuální pocit – klíčové bude dobře síly rozvrhnout, aby mi nedošly na konci sezony, kde už se únava projevit může. Protože odteď až do půlky května se nezastavíme.
Ale věřím, že jsme na tom všichni po Vánocích dobře a v neděli se to ukáže i na hřišti. Já se na to utkání hrozně těším ze dvou důvodů. Jednak hrajeme s aktuálně druhým týmem ligy, který má ambici tu ligu i vyhrát. Atlétiko mělo trochu slabší rozjezd, protože se mu část hráčů po mistrovství světa zapojila až se zpožděním, ale v dalších kolech se už rozjeli a teď jsou hlavně v obraně skvělí. Vyhrávají a hlavně nedostávají moc gólů, inkasovali jich jen 12, což je skvělá bilance.
A tohle vlastně souvisí i s tím druhým důvodem, proč se na ten zápas těším. V brance Atlétika totiž bude Jan Oblak, kterého už dlouho obdivuju. Sleduju ho od doby, co do Španělska přišel, a musím říct, že chytá fantasticky. Právem je to teď nejhodnotnější brankář v Evropě, jakého byste si mohli pořídit. Není nějak nápadný, ale vždycky pochytá, co má, nedostává moc gólů a v 50 procentech zápasů ještě vychytá nulu. Právě i jeho zásluhou má Atlétiko tak skvělou obranu. Nikdy jsem proti němu nechytal, takže asi chápete, jak jsem zvědavý.
Tak mi zase držte palce!