official website

Player of the month

Dec 14, 2018
Player of the month

Hola amigos! Zvládli jsme to! Nechali jsme to sice až na konec, ale cíl jsme splnili! Vyhráli jsme skupinu Evropské ligy a postoupili do jarní části! Přiznávám, že mi spadl velký kámen ze srdce, že jste tu ránu možná museli slyšet i v Česku :-) Včera proti Krasnodaru by nám nakonec stačila k postupu remíza, ale jsem rád, že jsme nic nepodcenili. Měli jsme zase dobrý začátek, rychle jsme vedli 2:0 a nakonec ještě přidali třetí gól. Potvrdili jsme, že doma jsme zápasy zvládali výborně. Jistě si dovedete představit, že to byl extrémně důležitý zápas, zvlášť když si uvědomíte, že Sevilla Evropskou ligu vyhrála třikrát za sebou. Neřekl bych, že jsme z toho byli nervózní, ale všichni jsme si zkrátka uvědomovali důležitost zápasu. Nebylo to utkání jako každé jiné, věděli jsme, že jde fakt o hodně. Pochopili to i naši fanoušci, stadion byl plný a všichni nás hnali dopředu. Když jsme tady hráli s Basilejí, všichni nám před odvetou ve Španělsku říkali, že Sevilla je doma mnohem silnější. Tehdy jsem to ještě nechápal, ale teď už to vím hodně dobře. Fanoušci věděli, že je potřebujeme, a pomohli nám. Byl to šestý zápas v Evropské lize, ale oni si stejně připravili choreo, to bylo prostě neuvěřitelné.
Teď se už můžeme těšit na pondělní los, ve kterém budeme nasazení, takže nemůžeme dostat ty nejsilnější soupeře, jako je Arsenal nebo Chelsea, ale i tak se nám tam rýsuje spoustu zajímavých možností. Včetně Slavie, Plzně, Rennes s Koubasem v brance nebo švédského Malmö, za které teď hraje můj někdejší spoluhráč z Basileje a kamarád Behrang Safari. Nemám vyloženě tajné přání, z těhle týmů by se mi líbil vlastně každý. Jenom bych nechtěl dostat Šachtar, to by nebylo příjemné.
Ale to jsou příjemné starosti, co říkáte? :-)
Mám radost, poslední týden se opravdu povedl a já si nemůžu stěžovat už jen proto, že jsem byl ve Španělsku vyhlášený hráčem měsíce za listopad! Byl jsem z toho popravdě překvapený! Věděl jsem, že jsem v nominaci, ale stejně jsem to opravdu nečekal. Letos to ocenění dostali Messi a Suárez, gólmani to v La Lize moc nedostávají. Udělalo mi to fakt radost, protože já vlastně ani ve Spartě nebo Basileji nikdy takové ocenění nedostal. Tuhle poctu si užívám poprvé. Trofej bych měl dostat v neděli před zápasem s Gironou, tak se moc těším.
A aby toho nebylo málo, právě teď jsem na cestě do Cádizu, kde bych si měl otestovat jedno nové zajímavé auto… Tak sledujte můj Facebook, brzy se dozvíte víc!