official website

Preseason summary

Aug 13, 2019
Preseason summary

Hola amigos!
Máme za sebou poslední přípravný zápas a o víkendu nám to už konečně vypukne naostro. Ani nevíte, jak se těším, takhle dlouhou pauzu bez soutěžního zápasu jsem ještě nezažil. Ale když se ohlédnu za posledním měsícem, stihli jsme toho fakt hodně a rozhodně jsem se nenudil. Odehráli jsme devět přípravných zápasů, a sedm z nich jsme vyhráli, takže z nás mám dobrý pocit. A to jsme hráli proti Liverpoolu, Evertonu nebo Hoffenheimu, takže žádní slabí soupeři.
Sami jste asi zvědaví, jak bude Sevilla v nové sezoně vypadat, co říkáte? Nevím, jestli na první pohled poznáte rozdíl, ale hrajeme oproti minulé sezoně trochu jinak. Nový trenér Lopetequi po nás chce hrát víc zezadu, konstruktivně. Nenakopáváme balóny, náš styl je teď hodně zaměřený na držení míče a jeho cirkulaci. Lopetequi to takhle hrál s Portem, španělskou reprezentací a chtěl to hrát i s Realem, takže to pro nás není nic neznámého. Ale je fakt, že pro mě to pár změn znamenalo, musím být víc připravený zapojit se do rozehrávky, musím se snažit hledat řešení na stranách, abychom hráli a soupeř víc běhal. Takže jsem se zase něco nového naučil.
Sám jsem také zvědavý, jak vlastně bude vypadat obrana, protože klidně se může stát, že zůstane v porovnání s minulou sezonou bez jediné změny, ale stejně tak může být kompletně jiná. Nikdo ještě základní jedenáctku neznáme, takže teprve uvidíme. Ale už teď je jasné, že nejvíc změn bude na hřišti vepředu, protože odešli André Silva, Pablo Sarabia, Quincy Promes a vypadá to, že odejde i Wissam Ben Yedder, naopak přišlo hodně nových a kvalitních kluků. Typologicky jsou jiní, jsou větší, víc fyzicky založení, loni jsme vepředu neměli nikoho vyloženě velkého a mohutného, takže minimálně v tomhle ohledu budeme asi hrát trošku jinak.
No, jak říkám, sám jsem zvědavý. V přípravě jsme stříleli gólů dost, takže to zatím vypadá dobře. Teď jde ještě o to, abychom to dokázali přenést i do soutěžních zápasů.