official website

Quarter Final and EL record

Feb 21, 2019
odvetu, vyhráli jsme 2:0 a postoupili dál. Neřekl bych, že se mi přímo ulevilo, protože jsme toho na jaře zase tak moc nevyhráli, ale mám ohromnou radost, že jsme splnili náš cíl a postoupili jsme. Lazio hrálo podobně jako v prvním zápase, navíc hrál tentokrát už i Ciro Immobile, na kterém bylo znát, jakou má kvalitu, ale stejně si myslím, že jsme to měli od začátku pod kontrolou. Pomohl nám výsledek 1:0 z prvního zápasu a taky jsme hned z první šance dali gól. Já pak za stavu 1:0 chytil docela dobrou šanci, kdy byl hráč proti mně sám a já špičkou kopačky jeho střelu vytáhl nad břevno. To bylo hodně důležité. Trochu mi zatrnulo v 60. minutě, když jsme dostali červenou kartu, to jsem se koukal na tabuli a hlavou mi proběhlo, že to ještě bude dlouhých 30 minut. Když pak ale o 11 minut později vyloučil rozhodčí jednoho hráče i Laziu, už jsem byl klidnější. Pak jsme přidali druhý gól a závěr zápasu jsme už zvládli v klidu. Mimochodem, tímto vítězstvím jsme v Evropské lize vytvořili nový rekord v počtu vítězných zápasů v řadě ve vyřazovacích soubojích, kterých je aktuálně 18!
Příjemný večer jsem si pak ještě zpestřil cestou domů tím, že jsem se zastavil v hotelu za Tomášem Koubkem, který tady dnes hraje s Rennes odvetu proti Betisu Sevilla. Neviděli jsme se od listopadu, takže jsme si příjemně popovídali a já mu dneska u televize budu držet palce.
Ještě důležitější teď ale bude, jestli té výhry proti Laziu využijeme i v lize a potvrdíme to i o víkendu. V sobotu nás čeká doma Barcelona, takže by se to rozhodně hodilo...