official website

Quaterfinal in Copa del Rey

Jan 18, 2019
Quaterfinal in Copa del Rey

Hola amigos!
Mám za sebou rušný týden s třemi zápasy proti Bilbau, a i když to nakonec nedopadlo tak, jak jsem vám minule psal, to hlavní jsme splnili – postoupili jsme v poháru mezi nejlepších osm. První zápas jsme vyhráli 3:1 a podle toho předevčírem vypadala i odveta, ve kterém jsem stejně jako v Bilbau nechytal. Prohráli jsme 0:1, což je samozřejmě vždycky špatně, navíc když hrajete doma, ale postoupili jsme, a to je nejdůležitější.
Je pravda, že pohár tady většinou hrají i hráči širšího kádru, kteří třeba tolik nenastupují v lize, protože liga a evropské poháry mají větší prioritu. To jsme konec konců viděli i u Bilbaa, které potřebovalo kvůli svému postavení v tabulce proti nám vyhrát hlavně v neděli v lize, a to se mu povedlo. Ale pro Sevillu je postup v poháru hodně důležitý, zvlášť když za posledních deset let postoupila do čtvrtfinále snad sedmkrát nebo osmkrát! Jsem rád, že jsme si tohle nepokazili.
Teď už ale všichni myslíme na zítřejší zápas na Realu Madrid. Pro mě to bude docela speciální večer, protože na San Bernabeu jsem za Basilej odehrál svůj první zápas v Lize mistrů. Bylo to v září 2014, tak jsem vám sem dal jednu archivní fotku, abyste si se mnou mohli trochu zavzpomínat. I když mě se na to nevzpomíná moc dobře, protože jsme prohráli 1:5 a jeden z těch gólů mi naneštěstí dal i Marek Suchý. Tak snad to zítra dopadne lépe.
Víte, hrát na takovém stadionu je pro každého svátek. Už z toho víc než čtyři roky starého zápasu jsem poznal, jaké má takové utkání kouzlo. Respekt je možná silné slovo, ale fakt je, že tam prostě cítíte tu slavnou historii, víte, kdo tam hraje, a co tam hrálo za hráče. Je to určitě jeden z nejslavnějších stadionů na světě.
Ale já jsem asi poprvé v klubu, který je i na takovém stadionu v pozici, kdy víme, že tam můžeme uhrát dobrý výsledek, a ne jen překvapit. V tabulce máme stejně bodů jako Real, oba potřebujeme tři body kvůli boji o Ligu mistrů, oni navíc v prvním zápase u nás prohráli 0:3, což může v jejich přemýšlení hrát také nějakou roli. Takže co myslíte, jak to dopadne? Dejte mi vědět do komentářů a držte nám palce!