official website

Red Bull Air Race

Jun 1, 2019
Red Bull Air Race

Hola amigos!
Nikdy bych nevěřil, co všechno se dá ve vzduchu dělat s letadlem, a dnes jsem se přesvědčil, že ti nejlepší piloti s ním dokáží dělat fakt psí kusy. Vždycky mě v televizi bavilo sledovat Red Bull Air Race, což jsou závody letadel, ve kterých piloti závodí těsně nad zemí v trati vytyčené nafouknutými pylony, takže když mě RedBull pozval do Pardubic na první ukázku těhle závodů v Česku, neváhal jsem!
Byl to úžasný zážitek, a pokud máte v neděli čas, určitě vyražte na Aviatickou pouť také! Já se tam navíc potkal s naším nejlepším pilotem Martin Šonka, vyprávěl mi o Red Bull Air Race, jak tenhle sport, ve kterem je po loňském triumfu oficialně nejlepší na světě, funguje, a já před ním musel smeknout. Věděli jste, že piloti při závodech zažívají přetížení 12 G, ktere by netrénovaného člověka uspalo během pár vteřin? Uf, když mi to Martin vyprávěl, zrovna nám nad hlavou přelétávala stíhačka Gripen, takže to bylo ještě všechno umocněné.
Mrzí mě, že to vypadá, že po letošní sezóně Red Bull Air Race skončí, hrozně rád bych tyhle závody viděl na vlastní oči, tak doufám, že to ještě nebude úplný konec. Martine, hodně štěstí do zbytku sezóny! A teď už honem k televizi na finále Champions League! Komu budete fandit a kolik to podle vás skončí? Dejte mi vědět do komentářů!
;-)