official website

Repeated penalty

Nov 26, 2019
Repeated penalty

Hola amigos!
Musím říct, že po víkendu je pohled na tabulku La Ligy příjemný! Výhrou 1:0 na půdě Valladolidu jsme se posunuli na třetí místo, jen bod za Barcelonu a Real, takže můžeme být hodně spokojení. Hráli jsme v neděli jako poslední, věděli jsme, že Atlétiko a Granada jen remizovaly, což pro nás znamenalo, že když vyhrajeme, půjdeme před ně. Povedlo se to, ale byl to docela rušný zápas, ve kterém nakonec rozhodla penalta, kterou ale Éver Banega musel kopat nadvakrát.
Poprvé ji neproměnil, ale naštěstí pro nás ji rozhodčí nechal opakovat kvůli tomu, že gólman nebyl v době kopnutí na čáře. Nám to tentokrát pomohlo, ale musím říct, že celkově mi to pravidlo nepřijde z pohledu gólmana moc šťastné. Pravidlo říká, že aspoň část nohy musíte mít v době kopu na čáře. Dávám si na to pozor, ale nedá se to v tu chvíli úplně vyloženě uhlídat. Třeba když proti mně nedávno kopalo penaltu Atlétiko, nechal jsem na lajně aspoň patu. A klobouk dolů před Éverem, když nedáte penaltu a má se to opakovat, většina hráčů by ji už znovu kopat nešla. On si to ale vzal i podruhé a kopnul to pod víko. A úplně bez nervů!
Tohle vítězství je zajímavé i z dalších důvodů. Jednak jsme úplně první, kdo dokázal Valladolid v téhle sezoně porazit na jeho půdě, a pak to taky pro mě byla šestá nula v sezoně. Pomalu se přibližuju ke Klubu ligových brankářů, do kterého se vstupuje se 100 vychytanými nulami, tak věřím, že se mi to povede zvládnout ještě v téhle sezoně.
Jinak ale všichni zůstáváme nohami pevně na zemi. Opakuje nám to neustále i trenér, který nám připomíná, že pořád ještě nejsme ani v polovině sezony. A taky nesmíme zapomenout, co se stalo minulou sezonu. Loni jsme ve stejné fázi měli úplně stejně bodů, po 13. kole jsme byli dokonce na prvním místě, ale všichni si určitě pamatujete, jak jsme na jaře tenhle náskok promarnili. Moc kluků, kteří si to pamatují, tady sice není, ale my, co jsme to zažili, moc dobře víme, že nějaká euforie z toho, že se nám daří a jsme v lize třetí, není rozhodně na místě. Pořád je do konce ještě 24 kol a i já sám vím, že se ještě pořád můžeme zlepšovat. Ve čtvrtek nás v Evropské lize čeká Karabach, tak nám držte palce!