official website

Sponsorship event

Jan 29, 2018
Sponsorship event

Ahoj lidi! Do našeho prvního ligového zápasu s Luganem (hrajeme v neděli od 16 hodin) zbývá ještě pár dní, tak jsem si říkal, že je teď ideální příležitost vám ukázat ještě jednu součást mé práce, kterou normálně tolik nevidíte a na kterou hlavně během sezony není tolik čas. Jasně, tušíte správně – povinnosti vůči sponzorům. Spousta z vás si určitě myslí, že po tréninku nebo zápase sundám kopačky a mám padla, jenže tím moje povinnosti často ještě nekončí. Nevěřili byste, jak je to někdy náročné :-) Ale není toho zase tolik a většinou je to i zábava.
Třeba jako v sobotu večer. Odpoledne jsme odehráli poslední přátelský zápas s Luzernem, který jsme porazili 1:0 a já si potvrdil, že naše forma jde nahoru. Není asi ještě úplně tam, kde byla, když jsme končili podzimní část, ale myslím, že se k ní blížíme. Poslední dva zápasy už byly dobré. Po utkání jsme pak na sebe všichni hodili obleky a vyrazili asi na hodinovou cestu autobusem za hranice do Německa do zábavního parku Europa Park. Je to taková tradiční akce, kterou děláme každou zimu. Europa Park je úžasné místo, navíc je to náš partner, jeho logo máme zezadu na stulpnách, takže pro nás vždycky připraví speciální show, která se jmenuje Cirque d´Europe. Je to vlastně taková dlouhá večeře, během které vás baví spousta artistů a kouzelníků. Bylo to vážně super! Mimochodem, mrkněte dole na fotku – ta je právě z toho večera. Děláme to nejen kvůli Europa Parku, protože je to partner klubu, ale i kvůli ostatním sponzorům, kteří jsou na ten večer také pozvaní, byl tam s námi i prezident klubu, takže je to vždycky fajn příležitost se potkat takhle dohromady. Nejvíc v kurzu jsou samozřejmě kluci, co hrají za švýcarský nároďák, ale i já si tam příjemně popovídal.
Všechny samozřejmě zajímá zápas s Manchesterem City, který se blíží. Možná vás teď napadne, jestli na tyhle akce opravdu musím, ale já se přiznám, že nad tím vlastně ani nepřemýšlím. Asi bych se z nějakého vážného důvodu mohl omluvit, ale ve smlouvě mám, že musím reprezentovat klub nejen na hřišti, ale i mimo něj, takže to beru jako součást práce. Navíc zrovna na tuhle večeři se pokaždé těším, strávili jsme tam tři a půl hodiny, ale nenudil jsem se. Podobných událostí máme během sezony několik. Není to tak, že by to dohromady zabralo dva týdny, ale pár akcí to je. Většinou nás rozdělí na několik skupin, jedna jde třeba na autogramiádu, druhá zase dělá trénink s handicapovanými dětmi. V létě klub pořádá Kids Camp, dětský tréninkový kemp, kam vždycky přijde i pár z nás, a ti se pak jedno odpoledne věnují dětem. Všechny tyhle akce, které musím absolvovat, jsou nějak spojené s našimi sponzory. Ten největší, kterého máme i zepředu na dresu, je farmaceutická společnost Novartis. Jejich zaměstnanci mají svůj tým, proti kterému každé léto odehrajeme jeden speciální zápas. Další velký sponzor je Volkwagen, takže všichni jezdíme auty od něj a mě třeba v prosinci využili k tomu, aby natočili video, jak si u nich sám přezouvám zimní pneumatiky. Naopak na akce Adidasu mě klub neposílá, protože vědí, že mám osobního sponzora Nike. V Česku to občas býval problém, když měl hráč jiného sponzora než klub, ale tady ve Švýcarsku to nikdo neřeší. Oblečení na zápas včetně funkčního prádla musí být od Adidasu, ale kopačky a rukavice můžu mít samozřejmě svoje.
Tak vidíte, není to zase tak hrozné. Všechny akce, které musím absolvovat, jsou dobře vymyšlené a dávají smysl. Navíc všichni ti sponzoři nás vlastně platí, takže si zaslouží i náš čas.
Ale co vám budu povídat, jsem strašně rád, že už je zimní příprava za námi a za pár dní nám to už zase vypukne. Ještě před tím mě ale vlastně čeká ještě jedna důležitá akce. Dneska večer se v Luzernu koná galavečer švýcarské ligy, na kterém bude vyhlášena nejlepší jedenáctka za minulou sezonu. Jsem zvědavý, jestli se v ní objevím, tak mi držte palce! Dám vám samozřejmě vědět! A nezapomeňte mi do komentářů napsat, co by vás o mně zajímalo, rád vám o tom povím příště!