official website

Supercup

Aug 13, 2018
Supercup

Hola amigos! Dnes nad ránem jsme se vrátili z Maroka, kde jsme včera hráli o španělský Superpohár s Barcelonou, tak se s vámi hned podělím o své dojmy. Asi už víte, že jsme prohráli 1:2, takže první trofej v sezoně jsme nezískali. Byl to ale skvělý zápas. Barcelona ukázala svoji sílu, tradičně drží balon, v tom jsou hodně silní. Také dokáží skvěle presovat hodně vysoko, vzadu hrají na riziko, což jim sice většinou vychází, ale díky tomu jsme se také dostali do vedení. Pak bohužel se štěstím vyrovnali, Messiho standardka šla do tyče, od ní se míč odrazil do mé nohy, zase zpátky do tyče, a pak před odkrytou branku, kde ho už jen dorazili. Chytalo se mi dobře, věřil jsem si a ve druhém poločase jsem měl nejlepší moment asi při střele Suáreze a následné dorážce Messiho. Suáreze jsem viděl dobře, ale ta dorážka už byla trochu o štěstí. Byly to důležité zákroky, Barcelona v té době měla tlak a trochu nás mačkala. Bohužel jsem o pár minut stejně inkasoval, Dembélé na to ale měl docela dost času, srovnal si to a krásně to trefil pod břevno. Já si na míč sáhl, ale bohužel málo, nestačilo to. Škoda jen, že jsme neproměnili penaltu v nastavení, přišlo mi, že jsme na tom byli fyzicky dobře a měli bychom v prodloužení určitě šanci. Ale bohužel jsme už nedostali příležitost si tohle ověřit. Mrzí mě, že jsme prohráli, ale i tak jsem si to užil. Hráli jsme v Maroku, což byl samo o sobě také zážitek. Hodně jsem se na to těšil. Měl jsem před zápasem takové chvění, ale nervózní jsem ani nebyl. Věděl jsem dlouho dopředu, že budeme ten zápas hrát, navíc minulý týden odešel brankář Sergio Rico, proto jsem i tušil, že budu chytat. Proti Barceloně jsem chytal poprvé, takže jsem se těšil na Suáreze, na Messiho a další hvězdy. I kvůli tomu jsem rád, že Messi nastoupil, i když s ním samozřejmě byli silnější. Jenže když se řekne Barcelona, tak každému hned naskočí Messi, bez něj by to nebylo ono. Odchytal jsem za Sevillu už pár zápasů, ale teprve včera jsem naplno viděl, co mě tady vlastně čeká. Ale rozhodně z toho nejsem vyplašený – spíš naopak. Za týden začíná liga, takže se těším na všechny soupeře, na stadiony, na tempo, ve kterém se tady hraje. A doufám, že budu podávat takové výkony, abych u toho mohl být co nejvíc přímo na hřišti. Mimochodem, dnes odpoledne se konečně všichni přestěhujeme do nového domu, takže už mi odpadne i poslední starost. Strašně se těším! Mějte se hezky!