official website

Team changes

Aug 2, 2019
Team changes

Hola amigos!
Poslední dny pro nás byly hodně intenzivní, cestování střídáme se zápasy a tréninky, navíc máme nového trenéra a spoustu nových hráčů, tak jsem si říkal, že je ten správný čas vám to všechno pořádně popsat a vysvětlit, abyste se v těch změnách v Seville zorientovali.
Momentálně jsme na soustředění v Německu, máme za sebou vítězství nad Evertonem (1:0) a Mainzem (5:0) a zítra v 15.30 nás čeká poslední příprava proti Hoffenheimu, takže se na hřišti potkám jako soupeř s mým kamarádem z reprezentace Pavlem Kadeřábkem. No, řeknu vám, že trénujeme docela dost, pracujeme hodně na taktice nebo standardkách, protože ty má každý trenér jiné a je potřeba to všechno dobře nacvičit. Od nové sezony nás totiž vede Julen Lopetegui, to je španělský trenér, který vedl španělský nároďák nebo Real Madrid, navíc je to bývalý gólman. Máme z toho v tréninku všichni dobrý pocit, věříme, že se ubíráme dobrým směrem. Liga začíná až za dva týdny, takže je fajn, že máme taky pořád ještě dost času.
Myslím, že se tenhle čas bude hodit, protože trenér není letos v létě jediná změna. Kádr se totiž hodně proměnil, pryč je třeba Pablo Sarabia, který přestoupil do Paris Saint-German, na hostování odešel taky Juan Soriano, který mi v minulé sezoně kryl záda jako brankářská dvojka. Naopak je tady deset nových kluků, jako jeden z prvních přišel nejlepší střelec holandské ligy Luuk de Jong, přidal se k nám i Argentinec Lucas Ocampo, brazilský záložník Fernando Reges nebo srbský záložník Nemanja Gudelj, který jako malý vyrůstal ve Španělsku, takže mluví španělsky. Zmiňuju to proto, že nikdo z nových kluků nemá problém s jazykovou bariérou, takže všichni rychle zapadli a všem nám to usnadňuje práci. Všichni jsou po fotbalové stránce hodně dobří, líbí se mi, jsou to velké posily, takže věřím, že to bude fungovat.
Vám samozřejmě určitě neuteklo, že se mezi staronové hráče přidal i Sergio Rico, brankář, který loni odešel na hostování z Anglie a kterého jsem v Seville nahradil. Sergio je po roce zpátky a my s ním určitě musíme počítat, protože s klubem vyhrál dvakrát Evropskou ligu. Všichni ho tady proto dobře znají. Z Ameriky si přivezl nějakou infekci, takže se do tréninku znovu zapojil až před pár dny, tak uvidíme, jak to bude vypadat. Sám musím počkat, jak to trenér vymyslí, teď je ještě brzy odhadovat, na koho chce vsadit. Důležité je, že se Sergiem vycházíme dobře, což platilo vlastně už loni, když jsme byli v Seville chvíli spolu, než odešel do Anglie. Tak mi držte palce a já se vám zase brzy ozvu!