official website

The end of the season

May 19, 2019
The end of the season
 

Hola amigos!
Díky, že jste mi drželi v posledním zápase palce. Vyhráli jsme, Bilbao jsme porazili 2:0, ale bohužel se to v tabulce už nijak nezměnilo, takže to dopadlo stejně, jako to bylo před tímhle zápasem. Do Ligy mistrů jde Valencie, Getafe je páté a my šestí, takže pokud mám správné informace, jdeme přímo do Evropské ligy a aspoň bychom se měli vyhnout kvalifikaci, kterou jsme museli letos absolvovat, což je určitě výhoda.
Zápas byl zajímavý, protože oba týmy věděly, že musí vyhrát. Nám se to povedlo, pro Bilbao to nakonec dopadlo úplně nejhůř, protože je ve finále přeskočil ještě Espanyol, takže nebudou hrát ani kvalifikaci Evropské ligy. Měli smůlu a my štěstí, protože za stavu 1:0 nastřelili v závěru břevno a my z následné akce přidali druhý gól. Když rozhodčí pískl konec, smutně zůstali ležet na zemi, protože to pro ně znamenalo úplný konec, což já v té chvíli ještě ani nevěděl.
Když se ohlédnu za celou sezonou, první půlrok byl skvělý, před Vánocemi jsme byli třetí, nadostřel špičce. Jenže druhý půlrok byl hodně nahoru dolů, vaz nám srazily zápasy venku. Měli jsme sérii, kdy jsme z cizích stadionů nepřivezli skoro nic, pak jsme navíc vypadli z Evropské ligy a už se to všechno nabalilo.
Ukázalo se, že se počítá opravdu každý bod, protože po 38 kolech je tam rozdíl jen dva body, takže kdybychom uhráli někde navíc jedno vítězství, postoupili bychom do Ligy mistrů. To je zkušenost do další sezony – počítá se každý bod a ta sezóna je strašně dlouhá. Hraje se 38 zápasů, téměř bez zimní pauzy, do toho Evropská liga, Copa del Rey… Odehráli jsme kolem 60 zápasů, takže toho bylo hodně. Pokud se příští sezonu opravdu vyhneme kvalifikaci Evropské ligy, tak věřím, že nám zbyde víc sil na samotnou ligu. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet, co všechno se v klubu změní.
Nás teď ještě se Sevillou čeká cesta do Tanzánie, a mě pak navíc reprezentace, takže sezona ještě rozhodně nekončí. Máme před sebou v kvalifikaci velice důležité zápasy a na ty musím být také dobře nachystaný. Takže jedeme dál
! :-)