official website

The last match of the 2019

Dec 20, 2019
The last match of the 2019

Hola amigos!
Zdravím vás z Mallorky, kde nás zítra poobědě čeká poslední zápas letošního roku. Říkal jsem si, že je to dobrá příležitost trochu se ohlédnout za posledními měsíci a popsat vám, co se teď v La Lize děje. To nejdůležitější víte. Jsme v tabulce na třetím místě, takže jsme tam, kde chceme být na konci sezony. Cíl je jasný - postoupit do Champions league, všichni si dobře uvědomují, že je to něco jiného než Evropská liga, je to sen klubu, náš hráčů i fanoušků.
Oproti loňské sezoně ale čelíme určitě větší konkurenci. Přibylo tam Bilbao, které se loni trápilo, zatímco teď jsou nahoře. Ve hře je i Real Sociedad, který má výborný mančaft, hodně jim pomáhá Martin Odegaard, který je tam na hostování z Realu Madrid a který prožívá skvělou sezonu. A taky je na nich znát, že mají konečně dodělaný stadion. Pak je tam nahoře ještě Getafe, Valencie, takže týmů je tam hodně. Z toho vyplývá, že to bude větší boj než loni. Nahoře v tabulce je to hodně nasáčkované, po Vánocích to klidně může být tak, že mezi prvním a sedmým místem může být rozdíl jen šesti bodů.
Přiznávám, že je to teď příjemný pohled. Být třetí v jedné z nejlepších lig na světě, to má svoji váhu. Ale zase po loňské zkušenosti, kdy jsme i pár kol vedli, a přitom jsme stejně nakonec skončili šestí, to moc nepřeceňuju. Je to příjemné, ale čeká nás ještě 21 zápasů, takže sezona bude ještě dlouhá. Tak nám zítra držte palce, ať ten letošní poslední krok zvládneme!