official website

Transfer ahead?

Jun 27, 2018
Transfer ahead?

Ahoj lidi, zdravím vás po dovolené už opět ze Švýcarska! Teda ne – vlastně z Německa :-) Tenhle blog totiž píšu v týmovém autobuse na cestě na naše pravidelné soustředění u Tegernsee, to je jezero kousek od Mnichova, kam s Basilejí jedu už popáté. V Rusku je v plném proudu mistrovství světa, ale my už myslíme na novou sezonu, která nám začíná ani ne za měsíc.
Nejprve předposlední červencový víkend liga a další týden hned předpokolo Ligy mistru v Řecku s PAOK Soluň. My s Markem Suchým začali kvůli reprezentačním povinnostem přípravu až teď v pondělí, ale ostatní kluci trénují už deset dní. Poslední týden dovolené jsem už začal lehce trénovat, abych byl připravený, ale jinak jsem se snažil co možná nejvíc vypnout.
Byli jsme s manželkou a dcerou v Turecku, a protože takhle ve třech jsme během sezony tak maximálně jednou za půl roku, chtěl jsem si jich co nejvíc užít. I trenér mi ale radil, ať nic nedělám a odpočinu si, protože sezona byla dlouhá. Takže teď mě pravděpodobně čeká ještě pár tréninků mimo tým, abych dohnal manko a všechno se srovnalo.
Vás ale určitě nejvíc zajímá, jestli v Basileji zůstávám, co? Sám pořádně nevím, ale klub veřejně deklaroval, že nikoho pustit nechce, a já sám o ničem jiném také nevím. Klub mi přivedl nového parťáka Jonase Omlina z Luzernu, protože Mirko Salvi, dosavadní dvojka v klubu skončila. Jonas je šikovný brankář, ale myslím, že by se na mé pozici nemělo nic měnit.
Ale uvidíme, ve fotbale se může stát cokoliv. Já se každopádně snažím svůj přestup nijak neřešit a hlavně se na to neupínat tak jako loni, kdy jsem byl blízko odchodu do Benfiky Lisabon.