official website

Turkish drama

Nov 10, 2018
Hola amigos! To, že dokáže být fotbal někdy pořádné drama od první minuty do konce, všichni víme. Občas se z něj ale drama stane i v zápase, kde to vůbec nečekáte. A to byl i případ našeho posledního zápasu na stadionu Akhisarsporu, kde jsme sice ve čtvrtek v Evropské lize vyhráli 3:2, ale řeknu vám, že to byly pořádné nervy. A úplně zbytečně jsme si je vyrobili sami. Ještě teď nad tím kroutím hlavou. Představte si, že vedete 2:0, soupeř vás v podstatě ani nenapadá a s nadsázkou řečeno se s tím skoro ani nesnaží nic udělat. Asi by vás v takové chvíli napadlo, že je to v pohodě, že se nemůže nic stát. No… Po přestávce jsme měli šanci zvýšit na 3:0, jenže jsme ji neproměnili, a v té chvíli se něco zlomilo. Přitom přesně to jsme si o přestávce říkali v kabině – pozor, jedna nevyužitá šance to může celé změnit. A to se taky stalo.
Chvíli na to přišel nákop za naši obranu, jeden z hráčů soupeře se dostal k míči a obstřelil mě. Najednou jsme přestali být přesní a stejná situace se opakovala. Nákop za obranu, tentokrát faul ve vápně, druhá žlutá a penalta. Tu sice domácí neproměnili, pomohla mi tyčka, ale v 78. minutě stejně vyrovnali. Bylo to zvláštní, hráli jsme o deseti, oni vyrovnali, ale stejně dál stáli na půlce a čekali na naši chybu, měli jasný plán, kterého se drželi. Řeknu vám, nebylo to příjemné, protože v takové chvíli nevíte, jestli se jim tam něco šťastně neodrazí a neskončí to gólem.
Ten jsme nakonec dali my, tři minuty před koncem jsme proměnili penaltu a musím říct, že jsme byli všichni rádi, když pak rozhodčí písknul konec. Tři body jsme vzhledem k vývoji v tabulce potřebovali jako sůl, ale to drama, které jim předcházelo, jsme si vyrobili úplně zbytečně. Takže teď máme v tabulce společně s Krasnodarem 9 bodů, Lutych o tři body méně. Tím pádem by nám teoreticky mělo stačit, když v dalším zápase v Lutychu uhrajeme bod, a postoupíme. Ale my chceme skončit ve skupině první, abychom měli lepší pozici do vyřazovací části, takže máme v plánu i zbývající dva zápasy vyhrát. Jinak to ani nejde, když oblékáte dres Sevilly. Hezkou sobotu vám všem!