official website

UEFA Super Cup

Sep 21, 2020
UEFA Super Cup

Hola amigos!
Konečně máme novou sezonu za dveřmi i my! Zítra po tréninku odlétáme do Budapešti, kde nás ve čtvrtek čeká evropský Superpohár proti vítězi Ligu mistrů, to znamená Bayernu Mnichov. A já se fakt těším, Bayern je vážně silný soupeř, teď nasázeli osm gólů Schalke, i Ligu mistrů v létě vyhráli s přehledem, takže to určitě bude zajímavá konfrontace.
A já se na ten zápas těším i proto, že si snad poprvé od začátku března zahrajeme před aspoň nějakými fanoušky. Jestli se něco nezmění, mohl by být stadion v Budapešti zaplněný ze 30 procent, takže to znamená nějakých 20 tisíc fanoušků. To by byla paráda! Naposledy jsme hráli před plnými tribunami 7. března na Atlétiku Madrid, a od té by už bylo na stadionech jenom ticho. Pro fanoušky to asi nebude nic snadného, tak věřím, že za námi opravdu dorazí.
Věřím, že jim na hřišti uděláme radost. Máme za sebou týdenní soutředění ve Španělsku, během kterého jsme dvakrát vyhráli, nejdřív jsme porazili 3:2 Levante, a pak 2:1 Bilbao. Já se v brance poctivě prostřídal s Bonem, každý zápas jsme hráli na takové prodloužené poločasy, ve kterých se vždy protočily celé jedenáctky hráčů, takže jsem si zachytal dost. Jsem připravený ve čtvrtek nastoupit, ale uvidíme, jaké plány s námi trenéři mají, protože hned v pondělí nám také startuje liga, tak uvidíme. Důležité je, abychom dobře odstartovali, protože odložené zápasy z prvních dvou ligových kol budeme dohrávat až v lednu, takže celý podzim budeme ostatní dotahovat, a to bude psychicky náročné. Tak nám držte palce a dávejte na sebe pozor!